GR Bass Mini One
Item No. : 193807
| Type : | Class D |
The specialist's opinion
The Mini One head of the Italian GR Bass offers power and compactness associated with a limpid tone.
You just need to slip it into the pocket of your cover to always have it with you.
Its 350 watts @ 4 Ohms are sufficient in many situations. Auxiliary input and headphone output let you work anywhere. Made in Italy.
Specification
| Générale | |
|---|---|
| Series : | ONE |
| Channels : | Un canal |
| Type : | Class D |
| Entrées : | Jack 6.35 |
| Sorties : | XLR |
| Dimensions and weight | |
| Length : | 160 mm |
| Width : | 190 mm |
| Height : | 45 mm |
| Weights : | 1.3 Kg |
| Miscellaneous | |
| Voltage : | 230V EUR |
| Manufacture : | Italy |

Our specialists at your service
Guitar Amps


