Blackstar Unity 30 30W 1x8 '' Black
Item No. : 179711
| Type : | Solid State |
The specialist's opinion
With the choice of three preamp tones and the 3-band EQ with semi-parametric midrange, the Unity is a very versatile combo.
Specification
| Générale | |
|---|---|
| Channels : | Un canal |
| Type : | Solid State |
| Entrées : | Input : 1/4 |
| Sorties : | XLR / Jack with volume |
| Effects : | Chorus on/off |
| SEND / RETURN Effects Loop : | No |
| Finishing : | Black |
| Loudspeakers | |
| Speakers : | Blackstar Design Speaker |
| Dimensions and weight | |
| Length : | 285 mm |
| Width : | 395 mm |
| Height : | 435 mm |
| Weights : | 10 Kg |
| Miscellaneous | |
| Handle : | Yes |
| Manufacture : | Chine |

Our specialists at your service
Guitar Amps




