Universal Audio Starlight Delay Pedal
Item No. : 191824
Boullard Price:
419.–The specialist's opinion
The Universal Audio Starlight Delay offers either analog or digital tape or delay echo effects.
The dual motors provide exceptional sonic precision and make the Starlight a new benchmark in the vintage delay market.
Specification
| Entrées / Sorties | |
|---|---|
| Entrées : | Mono or Stereo Jack 1/4 |
| Sorties : | Mono or Stereo Jack 1/4 |
| Réglages | |
| Controls : | Delay |
| Electronics | |
| Power supply : | 9V DC 400 mA power supply (optional) |
| Dimensions and weight | |
| Length : | 141 mm |
| Width : | 92 mm |
| Height : | 65 mm |
| Weights : | 567 Gr |
| Miscellaneous | |
| Manufacture : | Malaysia |

Our specialists at your service
Effects pedals





