Xotic AC + Plus
Item No. : 153410
| Bypass : | True Bypass |
The specialist's opinion
Two AC Boosters in one stomp box.
Choice of routing for the 2 overdrives, channel A boost and channel B compression.
Specification
| Générale | |
|---|---|
| Bypass : | True Bypass |
| Entrées / Sorties | |
| Entrées : | INPUT Jack |
| Sorties : | OUTPUT Jack |
| Réglages | |
| Controls : | 2 x Gain & Level |
| Electronics | |
| Power supply : | 9 Volt DC Center Negative (optional) |
| Dimensions and weight | |
| Length : | 93 mm |
| Width : | 117 mm |
| Height : | 50 mm |
| Weights : | 400 g |
| Miscellaneous | |
| Manufacture : | USA |

Our specialists at your service
Effects pedals










