Xotic BB Preamp V1.5
Item No. : 182187
| Bypass : | True Bypass |
The specialist's opinion
Pedal ranging from warm clean boost to fat and dynamic overdrive.
The Xotic pedals offer top of the range USA, a quality of manufacture and an irreproachable sound quality.
Specification
| Générale | |
|---|---|
| Bypass : | True Bypass |
| Entrées / Sorties | |
| Entrées : | INPUT Jack |
| Sorties : | OUTPUT Jack |
| Réglages | |
| Controls : | gain |
| Electronics | |
| Power supply : | 9 Volt DC Center Negative (optional) |
| Dimensions and weight | |
| Length : | 112 mm |
| Width : | 60 mm |
| Height : | 50 mm |
| Weights : | 280 g |
| Miscellaneous | |
| Manufacture : | USA |

Our specialists at your service
Effects pedals










