Dunlop Cry Baby MINI 535Q Wah Pedal - with external Q and Volume controls
Item No. : 188789
| Bypass : | True Hardwire |
The specialist's opinion
The standard of Wah pedals in mini version for pedalboard, with adjustment of the Q, the gain and a frequency selector.
Unmissable !!
Specification
| Générale | |
|---|---|
| Bypass : | True Hardwire |
| Entrées / Sorties | |
| Entrées : | INPUT Jack |
| Sorties : | OUTPUT Jack |
| Electronics | |
| Power supply : | DC 9 V (AC adapter) |
| Dimensions and weight | |
| Length : | 133 mm |
| Width : | 75 mm |
| Height : | 68 mm |
| Weights : | 480 g |

Our specialists at your service
Effects pedals








