MXR Raijin Drive Custom Shop CSP037
Item No. : 190974
The specialist's opinion
The MXR Raijin Drive Custom Shop takes iconic Japanese overdrive and distortion tones and enhances them by giving them a greater range of tones and ease of use so these beloved tones can keep pace with the hunt for modern sounds.
Additional Files
Specification
| Entrées / Sorties | |
|---|---|
| Entrées : | INPUT Jack |
| Sorties : | OUTPUT Jack |
| Réglages | |
| Controls : | Level |
| Electronics | |
| Power supply : | Dunlop ECB003 9-volt power supply or 9-volt battery |
| Dimensions and weight | |
| Length : | 111 mm |
| Width : | 60 mm |
| Height : | 55 mm |
| Weights : | 400 Gr |

Our specialists at your service
Effects pedals









