Tascam US-16x08 16 in / 8 out midi usb 2.0
Item No. : 164852
| Log in : | USB 2.0 |
| Format : | Rack |
| Entrées : | 2 |
Product variations
The specialist's opinion
A usb 2.
0 interface from Tascam with 16 inputs and 8 outputs Mac / PC compatible with 8 Ultra-HDDA microphone preamps and 8 line / inst preamps
Specification
| Générale | |
|---|---|
| Log in : | USB 2.0 |
| Format : | Rack |
| Configuration | |
| Definition : | 24 bit |
| Sampling frequency : | 96 kHz |
| Entrées : | 2 |
| Outputs : | 2 |
| Bus powered : | No |
| 48V phantom power : | Yes |
| Entrées / Sorties | |
| Microphone input : | 8 |
| Line inputs : | 8 |
| Instrument inputs : | 2 |
| Line outputs : | 8 |
| Headphone outputs : | 1 |
| Dimensions and weight | |
| Length : | 44.5 cm |
| Width : | 21.9 cm |
| Height : | 5.9 cm |
| Weights : | 2.8 kg |
| Miscellaneous | |
| EAN : | XX |

Our specialists at your service
Home Studio



