Universal Audio Apollo X8P Heritage Special Edition
Item No. : 189767
| Log in : | Thunderbolt |
| Format : | Rack |
Product variations
The specialist's opinion
A very high-end interface from the Heritage series, special edition, 18 recording channels, 22 playback channels, including 8 microphone inputs with preamps, supports surround up to version 7.
1 with speaker calibration
Specification
| Générale | |
|---|---|
| Series : | Apollo |
| Log in : | Thunderbolt |
| Software Included : | Rackmount Heritage Edition & Realtime Analog Classics Plus |
| Format : | Rack |
| Configuration | |
| Definition : | 24 bit |
| Sampling frequency : | 192 kHz |
| Bus powered : | No |
| 48V phantom power : | Yes |
| Entrées / Sorties | |
| Microphone input : | 8 |
| Line inputs : | 8 |
| Instrument inputs : | 2 |
| Line outputs : | 10 |
| Headphone outputs : | 2 |
| Dimensions and weight | |
| Length : | 483 mm |
| Width : | 308 mm |
| Height : | 44 mm |
| Weights : | 2.7 kg |

Our specialists at your service
Home Studio

















