Universal Audio Apollo X6 Heritage
Item No. : 189798
| Log in : | Thunderbolt |
| Format : | Rack |
| Entrées : | 2 |
Product variations
The specialist's opinion
Rack, Mac, Win, TB3.
TB2 compatible, surround format support up to 7.1.
with speaker calibration. 6-core SHARC DSP for processing UAD plugins
Specification
| Générale | |
|---|---|
| Series : | Apollo |
| Log in : | Thunderbolt |
| Software Included : | Rackmount Heritage Edition & Realtime Analog Classics Plus |
| Format : | Rack |
| Configuration | |
| Definition : | 24 bit |
| Sampling frequency : | 192 kHz |
| Entrées : | 2 |
| Outputs : | 8 |
| Bus powered : | No |
| 48V phantom power : | Yes |
| Entrées / Sorties | |
| Microphone input : | 2 |
| Line inputs : | 7 |
| Instrument inputs : | 2 |
| Line outputs : | 6 |
| Headphone outputs : | 2 |
| Dimensions and weight | |
| Length : | 483 mm |
| Width : | 308 mm |
| Weights : | 1.3 kg |
| Miscellaneous | |
| EAN : | XX |

Our specialists at your service
Home Studio

















