Universal Audio Apollo X4 Heritage
Item No. : 189791
| Log in : | Thunderbolt |
| Format : | Desktop |
| Entrées : | 4 |
Product variations
The specialist's opinion
Desktop, Mac, Win, TB-3.
With Quad-core processor to avoid latency, microphone preamplifiers and guitar amplifiers, tape-type EQ
Specification
| Générale | |
|---|---|
| Series : | Apollo |
| Log in : | Thunderbolt |
| Software Included : | Rackmount Heritage Edition & Realtime Analog Classics Plus |
| Format : | Desktop |
| Configuration | |
| Definition : | 24 bit |
| Sampling frequency : | 192 kHz |
| Entrées : | 4 |
| Outputs : | 6 |
| Bus powered : | No |
| 48V phantom power : | Yes |
| Entrées / Sorties | |
| Microphone input : | 4 |
| Line inputs : | 4 |
| Instrument inputs : | 2 |
| Line outputs : | 6 |
| Headphone outputs : | 1 |
| Dimensions and weight | |
| Length : | 280 mm |
| Width : | 130 mm |
| Height : | 200 mm |
| Weights : | 1 kg |
| Miscellaneous | |
| EAN : | XX |

Our specialists at your service
Home Studio















