JBSYSTEMS YETI Snow Machine
Item No. : 176035
| IP rating : | Indoor |
| Energy consumption : | 1200 W |
| Color : | White |
The specialist's opinion
A powerful 1200W snow machine that produces a large amount of artificial snowflakes.
Specification
| Générale | |
|---|---|
| IP rating : | Indoor |
| Power supply : | AC 240V, 50Hz |
| Energy consumption : | 1200 W |
| Fonctionnalités | |
| Remote control type included : | Wired + Wireless RF |
| Autonome : | No |
| Manuelle : | No |
| Performances et Capacités | |
| Tank : | 5 L |
| Fluid used : | Snow |
| Finishing | |
| Color : | White |
| Dimensions and weight | |
| Length : | 53 cm |
| Width : | 26 cm |
| Height : | 32 cm |
| Weights : | 8,7 kg |
| Miscellaneous | |
| EAN : | 5420025648943 |

Our specialists at your service
Lights / Stage






