JBSYSTEMS LED GLOBE
Item No. : 188989
| IP rating : | Indoor |
| Programmable : | No |
| Maximum DMX channel : | 19 |
The specialist's opinion
LED GLOBE is the perfect alternative to the classic mirror ball with narrow beam spotlights!
Specification
| Générale | |
|---|---|
| IP rating : | Indoor |
| LED type : | Red, Green, Blue, White, RGBW |
| Ecran : | LED |
| Configuration | |
| Mode : | Manual, Master / Slave, Autonome (sound, fixed) |
| Programmable : | No |
| Software update : | No |
| Maximum DMX channel : | 19 |
| Entrées / Sorties | |
| Input : | 3 pin XLR, IEC Male |
| Sorties : | 3 pin XLR, IEC Female |
| Finishing | |
| Color : | Black |
| Power supply | |
| Consumption : | 60 W |
| Power supply : | AC 100 - 240V, 50/60 Hz |
| Dimensions and weight | |
| Length : | 40 cm |
| Width : | 40 cm |
| Height : | 51 cm |
| Weights : | 4,23 kg |

Our specialists at your service
Lights / Stage





