JBSYSTEMS CLUBSPOT Compact 35W LED Moving Head
Item No. : 179664
| IP rating : | Indoor |
| Beam opening : | 12° |
| Maximum DMX channel : | 11 |
The specialist's opinion
An extremely compact 35W LED spotlight, ideal for pubs and mobile DJs!
Specification
| Générale | |
|---|---|
| IP rating : | Indoor |
| Configuration | |
| Beam opening : | 12° |
| Ecran : | LED |
| Maximum DMX channel : | 11 |
| Programmable : | No |
| Software update : | No |
| Mode : | Manual, DMX Master / Slave, Autonome (automatic, sound) |
| Entrées / Sorties | |
| Entrées : | 3 pin XLR, IEC, USB, Wireless DMX |
| Sorties : | 3 pin XLR |
| Finishing | |
| Color : | Black |
| Power supply | |
| Consumption : | 60 W |
| Power supply : | AC 100 - 240V, 50/60Hz |
| Dimensions and weight | |
| Length : | 28,5 cm |
| Width : | 20,5 cm |
| Height : | 16,7 cm |
| Weights : | 3,33 kg |
| Miscellaneous | |
| EAN : | 5420025655064 |

Our specialists at your service
Lights / Stage





