Universal Audio Standard SC-1 Condenser Microphone with Hemisphere Microphone Models
Item No. : 202447
| Transducer : | Capacitor |
Specification
| Générale | |
|---|---|
| Transducer : | Capacitor |
| Directivity : | Cardioid |
| Power supply : | Phantom 48V |
| Frequency response : | 20 Hz - 20 kHz |
| SPL Max : | 145 dB |
| Impedance : | 200 Ohm |
| Sensitivity : | -39 dB |
| Dimensions and weight | |
| Length : | 162 mm |
| Diameter : | 52 mm |
| Weights : | 363 g |
| Miscellaneous | |
| What's in the box : | Microphone, Microphone hanger, 15.9mm to 9.5mm (5/8 "to 3/8") thread adapter, UA carrying case |

Our specialists at your service
Microphones
