Novation 49 SL MKIII
Item No. : 180171
| Number of keys : | 61 |
| Color : | Black |
The specialist's opinion
A concept without equivalent on the market.
This 49-note master keyboard gives you almost limitless possibilities in virtual settings and mixes
Specification
| Configuration | |
|---|---|
| Number of keys : | 61 |
| Type of keys : | Semi-lestées |
| Aftertouch : | Yes |
| Arpeggiator : | Yes |
| Nombre de preset : | 16 |
| Number of programs : | 64 |
| Nombre de user : | 16 |
| Pitch wheel : | Yes |
| Modulation wheel : | Yes |
| MIDI in out : | Yes |
| MIDI thru : | Yes |
| Sustain pedal : | Yes |
| Finishing | |
| Color : | Black |
| Dimensions and weight | |
| Length : | 98.10 cm |
| Width : | 29.96 cm |
| Height : | 10.00 cm |
| Weights : | 6.32 kg |

Our specialists at your service
Keyboards











