Arturia Keylab 61 MK3 White
Item No. : 206503
| Color : | White |
| Number of keys : | 61 |
| Number of pedals : | 1 connecteur Sustain, 1 connecteur ... |
Product variations
The specialist's opinion
The Arturia Keylab 61 MK3 White offers an intuitive, elegant interface for modern producers and Performers.
With 61 Semi-weighted keys and a multitude of assignable controls, this keyboard is the perfect companion for those who want to discover new musical dimensions.
The elegant white design adds a sophisticated touch to any studio. Compatibility with a wide range of software and DAWs makes it an essential all-rounder.
Specification
| Générale | |
|---|---|
| Series : | KeyLab |
| Finishing | |
| Color : | White |
| Finishing : | Mat |
| Keyboard | |
| Number of keys : | 61 |
| Type of keys : | Semi-weighted with aftertouch |
| Pédales | |
| Number of pedals : | 1 Sustain connector, 1 Expression connector |
| Display screen | |
| Screen type : | LCD |
| Configuration | |
| Cover : | No |
| Connectors | |
| Noon : | IN OUT |
| USB to host : | Yes |
| Accessories | |
| Incl. accessories : | USB cable, User manual |
| Dimensions and weight | |
| Length : | 873 mm |
| Width : | 278 mm |
| Height : | 74 mm |
| Weights : | 6.8 kg |

Our specialists at your service
Keyboards
























