Reloop Keypad Pro
Item No. : 209159
| Number of keys : | 25 |
| Color : | Black |
The specialist's opinion
The Reloop Keypad Pro raises the bar for mobile music production.
The clever combination of a mini-master keyboard, drum pads, mixer and digital audio workstation (DAW) controls offers an all-in-one solution ideal for project studios and mobile applications.
Specification
| Configuration | |
|---|---|
| Number of keys : | 25 |
| Type of keys : | Minitouches |
| Pitch wheel : | Yes |
| Feed type : | USB or 3x AA batteries |
| Finishing | |
| Color : | Black |
| Dimensions and weight | |
| Length : | 375 mm |
| Width : | 285 mm |
| Height : | 35 mm |
| Weights : | 1.7 kg |

Our specialists at your service
Keyboards
