Mackie 3204VLZ4 32 tracks
Item No. : 167148
| Number of channels : | 32 |
The specialist's opinion
The Mackie 3204VLZ4 mixer is a console equipped with high quality Onyx microphone preamps.
With 24 microphone inputs and 6 auxiliaries you can face different mixing situations.
Specification
| Générale | |
|---|---|
| Number of channels : | 32 |
| Microphone inputs : | 24 |
| Stereo inputs : | 2 |
| Auxiliaries : | 6 |
| Phantom power : | yes |
| Compressor : | yes |
| Effects : | - Built-in dual 32-bit FX processor with pre-programmed effects |
| Interface audio : | Integrated 4Ix2O audio interface, 24-bit USB |
| Headphone output : | 1 |
| General release : | XLR et Jack |
| Dimensions and weight | |
| Length : | 96.4 cm |
| Width : | 48.6 cm |
| Height : | 15.3 cm |
| Weights : | 17.7 kg |
| Miscellaneous | |
| Manufacture : | Chine |

Our specialists at your service
Mixers














