Mackie Mix12FX
Item No. : 182013
| Number of channels : | 8 |
The specialist's opinion
The Mackie mixers of the Mix series are entry-level consoles but very complete and of good quality.
Their affordable price allows you to obtain a good sound reproduction without breaking the bank.
Specification
| Générale | |
|---|---|
| Number of channels : | 8 |
| Microphone inputs : | 4 |
| Mono / line inputs : | 4 |
| Stereo inputs : | 4 |
| Phantom power : | yes |
| Effects : | 12 built-in great sound effects |
| Headphone output : | 1 |
| General release : | Jack |
| Dimensions and weight | |
| Length : | 29.7 cm |
| Width : | 24.4 cm |
| Height : | 5.3 cm |
| Weights : | 1.7 kg |
| Miscellaneous | |
| Manufacture : | Chine |

Our specialists at your service
Mixers














