Mackie ProFX10v3 - Analogue Mixer with Effects
Item No. : 185583
| Number of channels : | 7 |
The specialist's opinion
The Mackie ProFXV3 series mixers are consoles with ONYX microphone preamps.
A GigFX effects processor with 24 effects and above all the DAW software Protools, First and Waveform OEM.
This leaves a lot of room for creativity !!!
Specification
| Générale | |
|---|---|
| Number of channels : | 7 |
| Microphone inputs : | 4 |
| Mono / line inputs : | 4 |
| Stereo inputs : | 3 |
| Phantom power : | yes |
| Compressor : | yes |
| Effects : | Built-in GigFX effects unit with 24 effects |
| Interface audio : | Interface USB 2x4 |
| Headphone output : | 1 |
| General release : | XLR et Jack |
| Dimensions and weight | |
| Length : | 27.2 cm |
| Width : | 30.2 cm |
| Height : | 8.4 cm |
| Weights : | 2.2 kg |
| Miscellaneous | |
| Manufacture : | Chine |

Our specialists at your service
Mixers














