Leslie 3300 WP
Item No. : 146602
| Maximum power : | NC |
The specialist's opinion
The Leslie 3300 W booth is made from walnut.
You will finally find this mythical effect.
You can plug it into almost any modern keyboards.
Specification
| Générale | |
|---|---|
| Type : | Leslie cabin |
| Maximum power : | NC |
| RMS power : | 300 W |
| Amplifier : | Lamps |
| Connectors : | - Entrées : - Leslie 8 et 11 broches - Line in : Jack 6.35 mm - Entrée footswitch : Jack 6.35 mm - Sorties : - Subwoofer : Jack 6.35 mm - Stationary out : 2 x Jack 6.35 mm |
| Bluetooth : | No |
| Else : | - Controls: - Master Volume, Bass Volume, Horn Volume - 3-band EQ: Bass, Middle, Treble - Tube Drive Level - Tube Mode: Soft // Hard |
| Dimensions and weight | |
| LF : | 15" |
| Length : | 63 cm |
| Width : | 52 cm |
| Height : | 89 cm |
| Stage monitor position : | No |
| Weights : | 54.5 kg |
| Miscellaneous | |
| Materials : | Wood |

Our specialists at your service
Sound speakers
