Audiophony NOVA-10A 10'' Active Speakers
Item No. : 192725
| Maximum power : | 400 W |
| Color : | Black |
The specialist's opinion
Super speaker from the Nova series from Audiophony.
10 '', easy to transport.
Integrated Bluetooth module. DSP with 4 presets (Standard / Vocal / Live / Stage) for more cohesion with the desired use.
Specification
| Générale | |
|---|---|
| Type : | 2-way active speaker |
| Maximum power : | 400 W |
| RMS power : | 200 W |
| SPL Maximum : | 120 dB |
| Frequency response : | 60 Hz - 20KHz |
| Opening angle : | 120° x 60° |
| Connectors : | 2 Mic / Line XLR / Jack 6.3 |
| Bluetooth : | Yes |
| Dimensions and weight | |
| Length : | 320mm |
| Width : | 285mm |
| Height : | 505mm |
| Stage monitor position : | Yes |
| Weights : | 10.85 |
| Finishing | |
| Color : | Black |

Our specialists at your service
Sound speakers









