Audiophony NOVA-12A 12'' Active Speakers
Item No. : 192726
| Maximum power : | 700 W |
| Color : | Black |
Boullard Price:
333.–The specialist's opinion
Super speaker from the Nova series from Audiophony.
12 '' and 350W RMS of power.
Integrated Bluetooth module. DSP with 4 presets (Standard / Vocal / Live / Stage) for more cohesion with the desired use. Stereo thanks to Bluetooth® TWS technology
Specification
| Générale | |
|---|---|
| Type : | 2-way active speaker |
| Maximum power : | 700 W |
| RMS power : | 350 W |
| SPL Maximum : | 121 dB |
| Frequency response : | 50 - 20000 Hz |
| Opening angle : | 120° x 60° |
| Connectors : | 2 x MIC / Line in XLR / JACK 6.3. + 1x AUX mini jack or Bluetooth input |
| Bluetooth : | Yes |
| Dimensions and weight | |
| Length : | 385mm |
| Width : | 345mm |
| Height : | 595mm |
| Stage monitor position : | Yes |
| Weights : | 15.80 |
| Finishing | |
| Color : | Black |

Our specialists at your service
Sound speakers









