Audiophony MOJO500Liberty with rechargeable battery
Item No. : 180359
| Maximum power : | 500 W |
| Color : | Black |
Boullard Price:
845.–*Full deduction of rents paid in the event of a purchase
The specialist's opinion
The Audiophony MOJO500Liberty system is an evolution of the already famous MOJO500LINE.
The big news is a new mixer with reverb and Bluetooth®.
But the most important is the rechargeable battery that allows you to use it anywhere.
Specification
| Générale | |
|---|---|
| Type : | Array system |
| Maximum power : | 500 W |
| RMS power : | 250 W |
| SPL Maximum : | 115 dB |
| Frequency response : | 50 - 20000 Hz |
| Opening angle : | 120° x 20° |
| Connectors : | • Inputs: - CH1 / CH2: 1 x XLR / Line Jack / Mic - CH3 / 4/5/6: 4 x Guitar / Mic / Line Jack - CH7 /: 1 x RCA L / R line + 1 x Jack 3 , 5 Auxiliary stereo + Bluetooth® input • Outputs: - 1 Slot-in on the top of the box - 1x balanced XLR for output to another system |
| Bluetooth : | Yes |
| Else : | • Battery life *: - Charging time: 4 hours - Discharge time (limiter): 5 hours - Discharge time at 80% of the power: 8 hours - Discharge time in background music: 15 hours |
| Dimensions and weight | |
| LF : | 8" |
| HF : | 6 x 2.75" |
| Length : | 40 cm |
| Width : | 34 cm |
| Height : | 203 cm |
| Stage monitor position : | No |
| Weights : | 16.25 kg |
| Finishing | |
| Color : | Black |
| Miscellaneous | |
| Manufacture : | Chine |

Our specialists at your service
Sound speakers




