Audiophony CR12A-COMBO-F8 Autonomous system on battery with HF system
Item No. : 163557
| Maximum power : | 120 W |
| Color : | Black |
Boullard Price:
881.–*Full deduction of rents paid in the event of a purchase
The specialist's opinion
The CR12A-COMBO speaker is an all-in-one, powerful 120W system with excellent sound quality for all your nomadic performances.
It has an SD card reader, USB key as well as Bluetooth.
It comes with 2 handheld wireless microphones.
Specification
| Générale | |
|---|---|
| Type : | Active speaker on battery |
| Maximum power : | 120 W |
| Amplifier : | Class D |
| Connectors : | • Inputs: - CH1: Line in on RCA - CH2: MIC / LINE on XLR / Jack combo - CH3: MIC / LINE on XLR / Jack combo • Line level output on Jack |
| Bluetooth : | Yes |
| Else : | • HF microphone: 2 UHF microphones with 16 selectable frequencies • Frequency band: UHF 514 ~ 542 Mhz • Reader: USB + SD card reader • Infrared remote control with access to the main functions and to the volume • 1 integrated Bluetooth® receiver |
| Dimensions and weight | |
| LF : | 10" |
| HF : | 1" |
| Length : | 30 cm |
| Width : | 34 cm |
| Height : | 55 cm |
| Stage monitor position : | No |
| Weights : | 17.3 kg |
| Finishing | |
| Color : | Black |
| Miscellaneous | |
| Materials : | ABS |
| Manufacture : | Chine |

Our specialists at your service
Sound speakers






