Sennheiser HD 280 Pro
Item No. : 105754
| Type : | Closed |
| Frequency response : | 8 - 25.000 Hz |
| Color : | Black |
The specialist's opinion
The Sennheiser HD 280 Pro headphones are monitoring headphones that effectively isolate you from outside noise, which is why they are also widely used by DJs.
Specification
| Générale | |
|---|---|
| Type : | Closed |
| Frequency response : | 8 - 25.000 Hz |
| Impedance : | 64 Ohm |
| Adaptor : | Yes |
| Color : | Black |
| Dimensions and weight | |
| Cable length : | 3 m |
| Replaceable cable : | Yes |
| Weights : | 285 g |
| Miscellaneous | |
| Manufacture : | Germany |

Our specialists at your service
Headphones







