Sennheiser HD 600 Dynamic Stereo Headphones
Item No. : 138325
| Type : | Open |
| Frequency response : | 12 – 39000 Hz |
| Color : | Black |
Boullard Price:
439.–The specialist's opinion
The Sennheiser HD-600 headphones are designed for demanding audio engineers.
Indeed this headset will give you a neutral sound as close as possible to the reality of your sound recording.
Specification
| Générale | |
|---|---|
| Type : | Open |
| Frequency response : | 12 – 39000 Hz |
| Impedance : | 300 Ohm |
| Adaptor : | Yes |
| Color : | Black |
| Dimensions and weight | |
| Cable length : | 3 m |
| Replaceable cable : | Yes |
| Weights : | 253 g |
| Miscellaneous | |
| Manufacture : | Germany |

Our specialists at your service
Headphones







