Mapex MA486SIW MX Mars Bebob Drumset 4 pieces Shell set alone
Item No. : 187505
| Material : | Birch |
| Fittings : | Chrome |
The specialist's opinion
This Mars Series Drum Kit features 100% birch, shallow depth shells with the SONIClear ™ rolling edge, producing a fast, clear tone with a quick rebound.
It's the setup you need when space is at a premium and you need response, power and control.
Specification
| Générale | |
|---|---|
| Material : | Birch |
| Fittings : | Chrome |
| Finishing : | Matte |
| Set up | |
| Nombre de toms : | 2 |
| Bass drum : | 18" |
| Snare drum : | 14 x 5" |
| Tom : | 10 x 7", 14 x 12" |
| Accessories | |
| Cymbals included : | No |
| Hardware inclus : | No |
| Seat included : | No |

Our specialists at your service
Drums
