Rav Vast B Rus
B2 D3 F#3 A3 C#4 D4 E4 F#4 A4
Item No. : 178253
| Notes : | B2 D3 F#3 A3 C#4 D4 E4 F#4 A4 |
| Range : | B |
The specialist's opinion
Explore new musical horizons with the Rav Vast B Rus, a percussion instrument that captures the soul of Russia.
With its deep, haunting Tone, the Rav Vast B Rus transports you to the vast expanses of Russia, evoking the country's majestic landscapes and rich culture.
Whether you're an experienced musician or a passionate novice, this instrument will enable you to explore new Dynamic tones and create captivating melodies.
Precision-crafted from high-quality materials, the Rav Vast B Rus is not only a beautiful instrument to look at, but also a pleasure to play. Its ease of play and versatility make it an ideal companion for all your musical adventures, whether solo or in a group. This Siberian handpan is, in the cut-blade category, the best instrument on the market.
Specification
| Générale | |
|---|---|
| Notes : | B2 D3 F#3 A3 C#4 D4 E4 F#4 A4 |
| Manufacture : | Artisanal |
| Sound | |
| Range : | B |
| Ambiance : | Balance |
| Style : | Occidental |
| Matériau | |
| Border : | Brass |
| Coating : | Hydrophobic |
| Dimensions and weight | |
| Weights : | 6,3 kg |
| Diameter : | 51 cm |
| Height : | 17 cm |

Our specialists at your service
Percussion






















