Rav Vast B Kurd Indigo
B2 F#3 G3 A3 B3 C#4 D4 E4 F#4 A4
Item No. : 186632
| Notes : | B2 F#3 G3 A3 B3 C#4 D4 E4 F#4 A4 |
| Range : | B |
The specialist's opinion
Immerse yourself in an ocean of spellbinding melodies with Rav Vast B Kurd Indigo.
Marvel at the depth and richness of its tone, inviting you on a sonic journey imbued with mystery and passion.
Made with care and precision, this artisanal instrument embodies the very essence of musical emotion. Whether you are an experienced musician or an enthusiastic beginner, the Rav Vast B Kurd Indigo promises an inspiring and unforgettable musical experience. Order yours today and let yourself be transported by the magical vibrations of Rav Vast. This Handpan from Siberia is, in the category of cut blades, the best instrument on the market.
Specification
| Générale | |
|---|---|
| Notes : | B2 F#3 G3 A3 B3 C#4 D4 E4 F#4 A4 |
| Manufacture : | Artisanal |
| Sound | |
| Range : | B |
| Ambiance : | Balance |
| Style : | Middle East |
| Matériau | |
| Border : | Brass |
| Coating : | Hydrophobic |
| Dimensions and weight | |
| Weights : | 6,3 kg |
| Diameter : | 51 cm |
| Height : | 17 cm |

Our specialists at your service
Percussion






















