Dunlop JB-95 CRY BABY Joe Bonamassa Signature Crybaby
Item No. : 170750
| Bypass : | True Hardwire |
The specialist's opinion
When Joe Bonamassa really wants to express himself in a solo, he walks on his Cry Baby.
The JB-95, with its chic, vintage-style look and its wide range of vocal sweeps, is one of the most expressive.
Specification
| Générale | |
|---|---|
| Bypass : | True Hardwire |
| Entrées / Sorties | |
| Entrées : | INPUT Jack |
| Sorties : | OUTPUT Jack |
| Electronics | |
| Power supply : | 9 Volt battery included |
| Dimensions and weight | |
| Length : | 250 mm |
| Width : | 100 mm |
| Height : | 80 mm |
| Weights : | 900 g |

Our specialists at your service
Effects pedals




























