Dunlop Leo Nocentelli Signature Mardi Gras Wah Pedal - Limited Edition
Item No. : 196924
| Bypass : | Hardwire |
The specialist's opinion
The Dunlop Leo Nocentelli Signature Mardi Gras Wah Pedal - Limited Edition restores all the magic of the sound of the legendary Maestro of the band "The Meters".
Specification
| Générale | |
|---|---|
| Bypass : | Hardwire |
| Entrées / Sorties | |
| Entrées : | INPUT Jack |
| Sorties : | OUTPUT Jack |
| Electronics | |
| Power supply : | 9 volt battery or 9 volt DC power supply (optional) |
| Dimensions and weight | |
| Length : | 133 mm |
| Width : | 75 mm |
| Height : | 68 mm |
| Weights : | 1.48 Kg |

Our specialists at your service
Effects pedals




























