JBSYSTEMS LED DIAMOND II - DJ Effect with 6 LEDs of different colors
Item No. : 180158
| IP rating : | Indoor |
| Programmable : | No |
| Maximum DMX channel : | 6 |
The specialist's opinion
A very attractive and compact DMX controlled LED spotlight.
The various lenses project many bright beams of color over 360 degrees!
Dynamic internal programs for wonderful shows.
Specification
| Générale | |
|---|---|
| IP rating : | Indoor |
| Ecran : | LED |
| Configuration | |
| Mode : | Manual, Master / Slave, Autonome (sound, fixed) |
| Programmable : | No |
| Software update : | No |
| Maximum DMX channel : | 6 |
| Entrées / Sorties | |
| Sorties : | 3 pin XLR |
| Finishing | |
| Color : | Black |
| Power supply | |
| Consumption : | 24 W |
| Power supply : | AC 100 - 240V, 50/60 Hz |
| Dimensions and weight | |
| Length : | 19 cm |
| Width : | 19 cm |
| Height : | 17,5 cm |
| Weights : | 0,42 kg |

Our specialists at your service
Lights / Stage





