Audio Technica ATH-M30x
Item No. : 161290
| Type : | Closed |
| Frequency response : | 15 - 22000 Hz |
| Color : | Black |
The specialist's opinion
The Audio Technica Pro ATH-M30x headphones are very light and comfortable which will reduce fatigue during long mixing sessions.
It will insulate you very well from outside noise while guaranteeing a good definition of the mediums.
Specification
| Générale | |
|---|---|
| Type : | Closed |
| Frequency response : | 15 - 22000 Hz |
| Impedance : | 47 Ohm |
| Adaptor : | Yes |
| Color : | Black |
| Dimensions and weight | |
| Cable length : | 3 m |
| Replaceable cable : | No |
| Weights : | 220 g |
| Accessories | |
| Incl. accessories : | Sac de transport |
| Miscellaneous | |
| Manufacture : | Japan |

Our specialists at your service
Headphones












