Audio Technica ATH-M50xBT
Item No. : 180543
| Type : | Closed |
| Frequency response : | 15 - 28000 Hz |
| Color : | Black |
Boullard Price:
238.60The specialist's opinion
The Audio Technica Pro ATH-M50xBT headphones are the Bluetooth version of the M50X with the same sonic characteristics.
The battery life is approximately 40 hours in continuous use for a charging time of approximately 7 hours.
Specification
| Générale | |
|---|---|
| Type : | Closed |
| Frequency response : | 15 - 28000 Hz |
| Impedance : | 38 Ohm |
| Adaptor : | No |
| Color : | Black |
| Dimensions and weight | |
| Cable length : | 1.2 m |
| Replaceable cable : | Yes |
| Weights : | 310 g |
| Accessories | |
| Incl. accessories : | USB cable and carrying bag |
| Miscellaneous | |
| Manufacture : | Japan |

Our specialists at your service
Headphones












