Audio Technica ATH-M20x
Item No. : 161289
| Type : | Closed |
| Frequency response : | 15 - 20000 Hz |
| Color : | Black |
The specialist's opinion
The Audio Technica Pro ATH-M20x headphones are the very first of the M series.
Its relatively low impedance allows pleasant listening on mobile devices and the comfort obtained thanks to the quality of the materials used, allows you to use them for hours .
Specification
| Générale | |
|---|---|
| Type : | Closed |
| Frequency response : | 15 - 20000 Hz |
| Impedance : | 47 Ohm |
| Adaptor : | Yes |
| Color : | Black |
| Dimensions and weight | |
| Cable length : | 3 m |
| Replaceable cable : | No |
| Weights : | 200 g |
| Miscellaneous | |
| Manufacture : | Japan |

Our specialists at your service
Headphones












