Audio Technica ATH-M50x
Item No. : 161292
| Type : | Closed |
| Frequency response : | 15 - 28000 Hz |
| Color : | Black |
The specialist's opinion
The Audio Technica Pro ATH-M50x headphones are recognized by the greatest sound professionals.
Its sound quality and versatility make it an undisputed reference.
In addition, you can keep it for years because almost any part of the headphone can be replaced.
Specification
| Générale | |
|---|---|
| Type : | Closed |
| Frequency response : | 15 - 28000 Hz |
| Impedance : | 38 Ohm |
| Adaptor : | Yes |
| Color : | Black |
| Dimensions and weight | |
| Cable length : | 1.2 m et 3 m |
| Replaceable cable : | Yes |
| Weights : | 287 g |
| Accessories | |
| Incl. accessories : | 1 spiral cable, 2 straight cables and 1 carrying bag |
| Miscellaneous | |
| Manufacture : | Japan |

Our specialists at your service
Headphones












