Audio Technica ATH-R70x
Item No. : 167270
| Type : | Open |
| Frequency response : | 5 - 40.000 Hz |
| Color : | Black |
Boullard Price:
413.10The specialist's opinion
The Audio Technica Pro ATH-R70x headphones are the benchmark for open-ended headphones at Audio Technica.
it offers you a precise and natural sound and thanks to the "3D WING" headband system it will offer you comfort of use for many hours.
Specification
| Générale | |
|---|---|
| Type : | Open |
| Frequency response : | 5 - 40.000 Hz |
| Impedance : | 470 Ohm |
| Adaptor : | Yes |
| Color : | Black |
| Dimensions and weight | |
| Replaceable cable : | Yes |
| Weights : | 210 g |
| Accessories | |
| Incl. accessories : | Sac de transport |
| Miscellaneous | |
| Manufacture : | Japan |

Our specialists at your service
Headphones












