LINE 6 POD GO
Item No. : 185581
The specialist's opinion
The Line 6 POD Go guitar processors take you on a journey to the ultimate sound thanks to their ultra compact and lightweight design, their simple plug & play interface and unparalleled tones.
Specification
| Entrées / Sorties | |
|---|---|
| Entrées : | Expression 2 |
| Sorties : | Output Jacks (A: Mono/ A/B: Stéréo) |
| Réglages | |
| Controls : | Upper & Lower Potentiometers |
| Electronics | |
| Power supply : | DC-3h included (ref. SMI36-9-Y) |
| Dimensions and weight | |
| Length : | 230 mm |
| Width : | 359 mm |
| Height : | 88 mm |
| Weights : | 2.35 Kg |
| Miscellaneous | |
| Manufacture : | Chine |

Our specialists at your service
Effects pedals








