Jahn Pianoteile L6432 Rhapsodie Matt brass LED
Item No. : 179044
| Type : | Rhapsodie |
| Lighting : | Warm white |
| Nombre de LED : | 2 x LEDs de 3,5 Watt |
Boullard Price:
499.–Product variations
The specialist's opinion
The Jahn Pianoteile L6432 Rhapsody lamp in matt brass combines finesse, elegance and design.
This elegant piano lamp fits perfectly into a contemporary atmosphere.
Handcrafted in Germany, it is of remarkable quality.
LED bulbs do not heat the reflector.
Design lamp that provides a mixture of character and softness.
Specification
| Générale | |
|---|---|
| Type : | Rhapsodie |
| Lighting : | Warm white |
| Nombre de LED : | 2 x LEDs de 3,5 Watt |
| Light : | 2700K, warm white |
| Color : | Laiton mat |
| Power plug : | EU and CH |
| Dimensions and weight | |
| Foot diameter : | 160 mm |
| Accessories | |
| Adapter included : | Yes |
| Dimensions and weight | |
| Reflector : | 200 mm |
| Max Height : | 600 mm |

Our specialists at your service
Acoustic Pianos




