Allen & Heath ZEDi-10 - USB Analog Mixer
Item No. : 182230
| Number of channels : | 6 |
Boullard Price:
279.–The specialist's opinion
The Allen & Heath ZEDi-10 mixer is a hybrid console.
It is a 6-channel analog mixer coupled to a 2-in / 2-out USB audio interface (24 bit / 96kHz).
Perfect for live or recording,
Specification
| Générale | |
|---|---|
| Number of channels : | 6 |
| Microphone inputs : | 4 |
| Mono / line inputs : | 4 |
| Stereo inputs : | 2 |
| Filters : | High pass filter |
| Auxiliaries : | 1 |
| Interface audio : | USB audio interface (24 bit / 96kHz) 2 in / 2 out |
| Headphone output : | 1 |
| General release : | XLR |
| Dimensions and weight | |
| Length : | 27.46 cm |
| Width : | 9.65 cm |
| Height : | 3.29 cm |
| Weights : | 2.2 kg |
| Miscellaneous | |
| Manufacture : | Chine |

Our specialists at your service
Mixers







