Allen & Heath ZED-14
Item No. : 152800
| Number of channels : | 10 |
Boullard Price:
522.–*Full deduction of rents paid in the event of a purchase
The specialist's opinion
The Allen & Heath mixers from the ZED series are compact and high-quality consoles.
The good sound reproduction make them professional mixers without breath or any distortion.
Specification
| Générale | |
|---|---|
| Number of channels : | 10 |
| Microphone inputs : | 6 |
| Mono / line inputs : | 6 |
| Stereo inputs : | 4 |
| Filters : | Low cut filter |
| Auxiliaries : | 4 |
| Phantom power : | yes |
| Headphone output : | 1 |
| General release : | XLR et Jack |
| Dimensions and weight | |
| Length : | 38.4 cm |
| Width : | 46.5 cm |
| Height : | 9.5 cm |
| Weights : | 7.5 kg |
| Miscellaneous | |
| Manufacture : | Chine |

Our specialists at your service
Mixers







