LINE 6 POD HX STOMP II
Item No. : 200964
The specialist's opinion
The HX Stomp II amp and effects processor can be used as a "super stompbox", as a back-up or travel device, as a sound amplifier with other modeling devices, as an audio interface - or as a complete performance device.
guitar or bass.
Although compact, it offers the same professional sound quality and the same authentic HX modeling as that of the Helix processors.
Specification
| Entrées / Sorties | |
|---|---|
| Entrées : | Input Jacks (A: Mono/ A/B: Stéréo) |
| Sorties : | Output Jacks (A: Mono/ A/B: Stéréo) |
| Réglages | |
| Controls : | 3 X rotary potentiometer and push button |
| Electronics | |
| Power supply : | DC-3 power supply included |
| Dimensions and weight | |
| Length : | 126 mm |
| Width : | 178 mm |
| Height : | 55 mm |
| Weights : | 800 Gr |
| Miscellaneous | |
| Manufacture : | Chine |

Our specialists at your service
Effects pedals








