Korg Pa700 61Keys
Item No. : 176236
| Number of voices : | 128 |
| Number of keys : | 61 |
| Color : | Rouge |
The specialist's opinion
Korg's new entry-level arranger is packed with tons of tones and rhythms.
Very ergonomic, easy to use, this keyboard will suit both beginners and more experienced players.
Specification
| Configuration | |
|---|---|
| Number of voices : | 128 |
| Number of keys : | 61 |
| Aftertouch : | No |
| Nombre de preset : | 1700 |
| Nombre de user : | 1152 |
| Joy Stick : | Yes |
| MIDI in out : | Yes |
| Sustain pedal : | Yes |
| Headphone output : | 1, mini jack 3.5 mm |
| Line output : | 2 jack unbalanced, 6,3 |
| Finishing | |
| Color : | Rouge |
| Dimensions and weight | |
| Length : | 103.30 cm |
| Width : | 37.80 cm |
| Height : | 13.30 |
| Weights : | 10.75 kg |

Our specialists at your service
Keyboards











