Korg Workstation Arranger i3 61 Keys Silver
Item No. : 185188
| Color : | White |
| Number of keys : | 61 |
| Number of pedals : | 1, Sustain |
The specialist's opinion
Ignite your musical phrases, the grouping of sounds, rhythms and performances adapt to each performance
Specification
| Finishing | |
|---|---|
| Color : | White |
| Finishing : | Mat |
| Keyboard | |
| Number of keys : | 61 |
| Pédales | |
| Number of pedals : | 1, Sustain |
| Display screen | |
| Screen type : | Ecran OLED 128x128 Pixels |
| Configuration | |
| Cover : | No |
| Dimensions and weight | |
| Length : | 103.7 cm |
| Width : | 29.6 cm |
| Height : | 8 cm |
| Weights : | 4 kg |

Our specialists at your service
Keyboards











