Arturia MiniLab 3 White
Item No. : 199239
| Color : | White |
| Number of keys : | 25 |
| Number of pedals : | 1, Sustain |
Product variations
The specialist's opinion
The Arturia MiniLAB 3 is a compact MIDI keyboard and pad controller that lets users make music right out of the box.
With a Plug-and-Play creative workflow, versatile assignable controls, 500 elaborate sounds from the extensive Analog Lab library and a first-class creative software package, the MiniLAB 3 is designed to allow beginners and professionals alike to work unhindered, whatever the genre of music.
Specification
| Générale | |
|---|---|
| Series : | MiniLab |
| Finishing | |
| Color : | White |
| Keyboard | |
| Number of keys : | 25 |
| Pédales | |
| Number of pedals : | 1, Sustain |
| Front Panel | |
| Controllers : | 8 RGB backlit pads, 8 rotary knobs |
| Configuration | |
| Cover : | No |
| Fonctionnalités | |
| Octave Button : | Yes |
| Connectors | |
| Noon : | MIDI OUT only |
| USB to host : | Yes |
| Power supply | |
| Adaptor : | USB |
| Dimensions and weight | |
| Length : | 355 mm |
| Width : | 220 mm |
| Height : | 50 mm |
| Weights : | 1.5 kg |

Our specialists at your service
Keyboards




























