Roland GO: KEYS 3-RD Dark Red
Item No. : 204586
| Color : | Dark red |
| Number of keys : | 61 |
Product variations
The specialist's opinion
The elegant Roland GO:KEYS 3-RD Dark Red offers an immersive musical experience thanks to its eye-catching dark red finish and intuitive interface.
This keyboard is designed for beginners and amateur musicians alike, offering a multitude of built-in sounds and rhythms to encourage creativity.
Its Bluetooth connectivity makes it easy to interface with your mobile devices for wireless playing and recording. With the Roland GO:KEYS, let musical inspiration take you wherever you go.
MODERN, ELEGANT DESIGN
With its striking dark red finish, the Roland GO:KEYS 3-RD Dark Red stands out not only for its looks, but also for its compact, lightweight design. Easy to transport and install, it fits perfectly into any environment, whether at home, in a rehearsal studio or even outdoors.
Specification
| Générale | |
|---|---|
| Series : | GO:KEYS |
| Finishing | |
| Color : | Dark red |
| Keyboard | |
| Number of keys : | 61 |
| Type of keys : | Velocity-sensitive Touches |
| Sensitive control : | Yes |
| Configuration | |
| Cover : | No |
| Les sonorités | |
| Polyphony : | 128 |
| Effects | |
| Reverb : | Yes |
| Chorus : | Yes |
| Dual / Layers : | Yes |
| Split : | Yes |
| Arpeggio : | Yes |
| Fonctionnalités | |
| Rhythm Patterns : | Yes |
| Bluetooth : | Yes |
| Metronome : | Yes |
| Tranposition : | Yes |
| Connectors | |
| Aux In : | Yes |
| Headphone output : | Yes |
| USB to host : | Yes |
| DC IN : | Yes |
| Power supply | |
| AC adapter included : | Yes |
| Accessories | |
| Incl. accessories : | AC adapter |
| Dimensions and weight | |
| Length : | 877 mm |
| Width : | 271 mm |
| Height : | 82 mm |
| Weights : | 3,9 kg |

Our specialists at your service
Keyboards













