Roland GO: KEYS 3-MU Midnight Blue
Item No. : 204587
| Color : | Midnight Blue |
| Number of keys : | 61 |
Product variations
The specialist's opinion
The innovative Roland GO:KEYS 3-MU Midnight Blue is perfect for budding musicians and keyboard enthusiasts.
Its portable design and Integrated Bluetooth connectivity let you play freely and connect easily to music applications.
With its dynamic keys and elegant Midnight Blue look, this digital piano brings a touch of modernity while offering great sound quality. In short, it's an ideal choice for those who want to learn and have fun with music wherever they are.
A PORTABLE, ELEGANT DESIGN
The Roland GO:KEYS 3-MU is designed for active musicians. Its Midnight Blue finish not only catches the eye, but also reinforces its portable, lightweight character, so you can take it with you wherever you go. It's perfect for playing at home, on the move or during small live performances.
Specification
| Générale | |
|---|---|
| Series : | GO:KEYS |
| Finishing | |
| Color : | Midnight Blue |
| Keyboard | |
| Number of keys : | 61 |
| Sensitive control : | Yes |
| Configuration | |
| Cover : | No |
| Les sonorités | |
| Polyphony : | 128 |
| Effects | |
| Reverb : | Yes |
| Chorus : | Yes |
| Dual / Layers : | Yes |
| Split : | Yes |
| Arpeggio : | Yes |
| Fonctionnalités | |
| Rhythm Patterns : | Yes |
| Bluetooth : | Yes |
| Metronome : | Yes |
| Connectors | |
| Aux In : | Yes |
| Headphone output : | Yes |
| USB to host : | Yes |
| DC IN : | Yes |
| Power supply | |
| Auto Power Off : | Yes |
| AC adapter included : | Yes |
| Adaptor : | PSB-1U |
| Accessories | |
| Incl. accessories : | Mains adapter, User manual |
| Dimensions and weight | |
| Length : | 877 mm |
| Width : | 271 mm |
| Height : | 82 mm |
| Weights : | 3,9 kg |

Our specialists at your service
Keyboards












